Europejski Rok Dziedzictwa

POZNAJCIE LAUREATÓW KONKURSU #EUCultureChallenge

Strona główna » POZNAJCIE LAUREATÓW KONKURSU #EUCultureChallenge

W sobotę 12 maja zakończyliśmy konkurs #EUCultureChallenge na najlepszy film na temat dziedzictwa kulturowego. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do odkrywania i docenienia europejskiego dziedzictwa kulturowego, które kształtuje naszą tożsamość i codzienne życie.

Do współpracy zaprosiliśmy czworo internetowych twórców: Katka Vlog (Kasia Laskowska), Blogodynka (Karolina Pikus), PoProstuPatryk (Patryk Gazda) i Policzona Szama (Mateusz Mroczek), którzy zajęli się tematem dziedzictwa kulturowego.

Ogłoszenie wyników nastąpiło na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, podczas obchodów Dnia Europy. W trakcie pikniku nasi autorzy filmów spotykali się z fanami i uczestniczyli w animacjach przygotowanych dla gości Miasteczka Europejskiego.

O godzinie 14.00 zamknęliśmy głosowanie.

Dla internautów najciekawszy okazał się film przygotowany przez Kasię Laskowską – Katka Vlog, która zdobyła 540 głosów.

Decyzją Komisji Europejskiej w Polsce, nagrodę za najbardziej kreatywne ujęcie tematu otrzymał Patryk Gazda – PoProstuPatryk. Jury doceniło m.in. formę przekazu oraz montaż filmu.

Nagrodą dla laureatów konkursu jest wyjazd studyjny do instytucji unijnych w Brukseli. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowaliśmy również pamiątkowe puchary 😊


Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkim twórcom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie!

Prace konkursowe